Monika

Pasjonował mnie człowiek jako istota, dlatego też wybrałam filozofię. Gdy ją ukończyłam jasnym stało się, że człowiek to dusza i ciało. By je poznać ukończyłam fizjoterapię.

Zdrowie - nigdy nie wiesz jak smakuje, póki się nie popsuje. Dlatego też zawsze warto zapobiegać .... i o tym co możemy w tej kwestii zrobić, właśnie w tym miejscu się będzie znajdować.

Tenis i ból nadgarstka

Opublikowany 2015/11/06

Sport to zdrowie – czyżby? Sportowcy doskonale wiedzą, że jest to tylko potoczna wiedza. Prawda zaś jest taka, że wyczynowcy ulegają często wielu i poważnym kontuzjom. Kontuzje mogą się przydarzyć także amatorom.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Menopauza okiem kobiet świadomych

Opublikowany 2015/10/03

Życie kobiet dojrzałych XXI wieku w porównaniu z ich matkami i babciami bardzo się zmieniło. W wieku 50 lat ciągle jesteśmy aktywne zawodowo i ciekawe świata. Przychodzi czas na menopauzę.  Jest to jeden z wielu naturalnych okresów w życiu każdej kobiety. Towarzysza mu objawy którym można zapobiegać, a jeżeli objawy już wystąpiły – łagodzić je w znacznym stopniu.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Osteoporoza

Opublikowany 2015/03/04

Jest chorobą dotykającą głównie kobiety, pojawia się wraz z upływającym wiekiem. Warto wiedzieć jak sobie z nią radzić, a najlepiej czy można jej jakoś przeciwdziałać.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Proste plecy

Opublikowany 2015/03/01

Często zapominamy o prawidłowej postawie narażając nasz kręgosłup na wiele cierpień i chorób.

Jedną z nich są zaokrąglone plecy, które w wyniku różnych dysfunkcji mogą przybrać jedną z wielu form chorobowych. Dziś o problemie zwanym „wdowi garb”.

cialokobiety.bydgoszcz.pl

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Jak zadbać o kondycję poświąteczną?/ How to keep fit after Christmas?

Opublikowany 2015/01/15

Większość z nas wpadła w objęcia poświątecznego lenistwa. Aura za oknem również nie nakłania do aktywności. Warto się jednak przemóc i spróbować poprawić sobie samopoczucie.

Most of us fell into the arms of after Christmas laziness. Weather outside does not induce the activity. However, it’s worth to overcome and try to feel better. 

survivor-rpg.wikia.com

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Stewia – zdrowa alternatywa dla cukru?

Opublikowany 2014/12/16

Stewia jest rośliną, która obejmuje 240 gatunków ale na szczególną uwagę zasługuje jedna odmiana – stevia rebaudiana. Jej liście są około 35 razy słodsze od cukru, a przy tym prawie nie posiadają kalorii. 
Obecnie stewia dostępna jest w bardzo różnorodnej formie, od proszku przez tabletki, płyny po zwyczajną roślinę doniczkową lub ogrodową. 
Za jej słodki smak odpowiedzialne są związki (glikozydy stewiolowe) występujące w jej łodygach i liściach. Glikozydy stwiolowe występują jako dodatek do żywności - E960.

Stevia - a healthy alternative to sugar?

Stevia is a plant which includes 240 species, but special attention should be paid one variety - stevia rebaudiana. Its leaves are about 35 times sweeter than sugar, and at the same time almost do not have calories.
Today, stevia is available in a variety of forms, from powder by tablets, liquids after ordinary houseplant or garden.
For its sweet taste is the responsibility of compounds (steviol glycosides) present in the stems and leaves. Stwiolowe glycosides are present as a food additive - E960.

swiatkwiatow.pl

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Witamina D

Opublikowany 2014/11/29

Witamina D

Syntetyzowana jest w skórze pod wpływem promieni UV o długości 290-315 nm. Jej nadmiar  przy długiej ekspozycji na światło słoneczne jest rozkładany. 
Na produkcję w skórze mają wpływ:

* położenie geograficzne

* pora roku


* ilość dni pochmurnych w roku


* zanieczyszczenie powietrza


* stosowanie kremów z filtrem


* pigmentacja

Vitamin D

Is synthesized in the skin under the influence of UV radiation with a length of 290-315 nm. Excess her long exposure to sunlight is broken. Production in the skin is affected by :


* geographical location


* season


* number of cloudy days per year


* air pollution


* use sunscreen


* pigmentation

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dysplazja stawów biodrowych

Opublikowany 2014/11/17

polega  na niedorozwoju panewki stawowej. W trakcie badania ultrasonograficznego - USG

lekarz ortopeda ocenia wygląd panewki,  głowy kości udowej jak również ich wzajemne położenie względem siebie.

Wada występuje częściej u noworodków płci żeńskiej.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zespół górnego otworu klatki piersiowej

Opublikowany 2014/10/19

Zespół górnego otworu klatki piersiowej łac. Syndroma aperturae thoracis superioris 
ang. Thoracic Outlet Syndrome – TOS jest zespołem, w którym dochodzi do ucisku naczyń krwionośnych i nerwów w obszarze anatomicznych zwężeń jego przebiegu tj. między obojczykiem a mięśniami szyi. W szczelinie mięśni pochyłych, przestrzeni żebrowo – obojczykowej, jak również między wyrostkiem kruczym łopatki a ścięgnem mięśnia piersiowego mniejszego.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Bóle migrenowe/ migraine headache/ emicrania

Opublikowany 2014/09/24

Sądzi się, że na migrenowe bóle głowy cierpi ok 20% społeczeństwa z czego większość stanowią kobiety. Częstotliwość i skala bólu migrenowego sprawiają, że choroba cały czas stanowi wyzwanie dla medycyny. 

Co wyróżnia migrenę od innych bólów głowy?

It is believed that from migraine suffers about 20% of the population of which the majority are women. The frequency and scale of migraine make the disease continues to be a challenge for medicine. What distinguishes migraine from other headaches?

Si ritiene che l'emicrania soffre circa il 20% della popolazione di cui la maggioranza sono donne. La frequenza e la scala di emicrania rendono la malattia continua ad essere una sfida per la medicina. Ciò che distingue l'emicrania da altri mal di testa?

fot.phantermedia.pl

Przeczytaj pozostałą część wpisu »