Ania

Los bywa przewrotny i zmienia nasze plany. Ja odkryłam swoją pasję całkiem przypadkiem... i tak zostałam kosmetologiem. Mój Skin Concept

Dla każdej kobiety młodszej czy starszej uroda jest ważnym elementem naszej codzienności. W tym miejscu będę się dzielić z Wami tymi wszystkimi kwestiami, które wpływają na wygląd. Tu także pojawią się teksty zaprzyjaźnionych specjalistów. Jedna z nas - Ania właśnie założyła salon kosmetyczny, gdzie profesjonalnie zajmuje się każdą klientką i klientem. Skin Concept

Menopauza

Opublikowany 2015/09/18

Akceptacja swojego ciała jest dla wielu z nas jedną z trudniejszych życiowych lekcji, które musimy przejść. Od małego jesteśmy bombardowane określonymi ideałami piękna, które - bądźmy szczere - bardzo wysoko zawieszają poprzeczkę. Na różnych etapach naszego życia na drodze do wiecznej jędrności i młodości często staje nam ta sama przeszkoda. Hormony. Wchodzenie w okres dojrzewania, ciąża, miesiączki, wszystko to bardzo często odbija się negatywnie na naszym wyglądzie. Dzisiaj chciałabym skupić się na tym, co dzieje się z naszym ciałem i psychiką w okresie menopauzy.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Oczyszczanie twarzy

Opublikowany 2015/08/31

Właśnie skończył się mój cudowny urlop. Moje po nim wspomnienia to słońce, słona woda, wiatr … i to fantastyczne uczucie relaksu…

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Znów te zmarszczki

Opublikowany 2015/05/19

Zdarza się tak, że do mojego gabinetu przychodzą Panie, które od progu u drzwi mówią, że one nie chcą „inwazyjnych zabiegów” ale… chciałyby zlikwidować zmarszczki.

Warto zastanowić się nad pojęciem „inwazyjnych zabiegów” dla jednych z nas inwazyjny jest peeling a dla drugich mezoterapia.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Pytania

Opublikowany 2015/05/03

Wolumetria, kwas ferulowy, fibroblasy, botulina.????

My kosmetolodzy na co dzień posługujemy się językiem, który dla naszych klientów nie zawsze jest przystępny. Metody przeprowadzania zabiegów, składniki kremów, czynne substancje podawane podskórnie, te wszystkie skomplikowane terminy, które dla nas są oczywiste,, bardzo często odstraszają klientów.  Nasi pacjenci nie zawsze wiedzą lub też rozumieją jakim zabiegom poddawane jest ich ciało. 

salon.png

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

ENDERMOLOGIA LPG I PROBLEM OPUCHNIĘTYCH NÓG

Opublikowany 2015/04/08

Która kobieta nie ma bzika na punkcie butów? Jesteś w stanie policzyć, ile razy straciłaś głowę dla niebotycznych szpilek czy wąskich balerinek? Jednak czasami ulubione buty  musimy odłożyć do worka pod nazwą „przyjemności poza zasięgiem”. Powód jest prosty. Obrzęki, które sprawiają że z rozmarzeniem zaczynamy myśleć nie o Louboutinach, a o rozmiar większych trampkach. Z czasem potrafią być tak dokuczliwe, że zamieniamy również jeansy na dres, bo spodnie za mocno ściskają nam łydki. Poszukajmy przyczynę ich powstawania, aby móc zastanowić się nad najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

DUOLITH

Opublikowany 2015/03/21

To on ponosi winę za to, że niechętnie nosimy szorty, krótkie sukienki i odsłaniamy ramiona. To on sprawia, że w ramach stroju kąpielowego najchętniej pokazywałybyśmy się w stroju nurka. To on niesłusznie przypisywany jest tylko kobietom, to on przede wszystkim nam spędza sen z powiek. Wiesz już, o czym mówię? Oczywiście to Cellulit!

combined.shock.waves

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Co z tymi zmarszczkami?/ What about those wrinkles?/ Che dire di quelle rughe?

Opublikowany 2015/03/04

Zdarza się tak, że do mojego gabinetu przychodzą Panie, które na wstępie progu u drzwi mówią że one nie chcą  „inwazyjnych zabiegów” ale… chciałyby zlikwidować zmarszczki.

Warto zastanowić się nad pojęciem „inwazyjnych zabiegów” dla jednych z nas inwazyjny jest peeling a dla drugich mezoterapia.

It happens that to my office come ladies, which start from the threshold of the door that say they do not want to "invasive" but ... would like to eliminate wrinkles.

It is worth reflecting on the concept of "invasive procedures" for some of us it is an invasive scrub and mesotherapy for others.

Succede che mi vengono in signore ufficio, che partono dalla soglia della porta che dicono che non vogliono "invasive" ma ... vorrebbe eliminare le rughe.

Vale la pena di riflettere sul concetto di "procedure invasive" per alcuni di noi è uno scrub invasiva e mesoterapia per gli altri.

mazowiecka13.com

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Nawilżanie/ humidification

Opublikowany 2015/01/21

Twoja skóra jest nadmiernie przesuszona? Brakuje jej blasku i witalności?

Stosujesz kolejne kremy, jednak żaden z nich nie przynosi oczekiwanych rezultatów?

Jest idealne rozwiązanie na Twoje problemy!

 Your skin is excessively dried out? It lacks luster and vitality?

You use more creams, but none of them produce the desired results?

It is the perfect solution to your problems!

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zimowa pielęgnacja/winter care/ cura inverno

Opublikowany 2014/12/04

Dzisiejsza pogoda zobowiązuje nie tylko do czapki, rękawiczek i podkoszulki, to wyjątkowy moment, kiedy nasza skóra jest narażona na brak witaminy D, zimny wiatr i mróz.

Today's weather is committed not only to hats, gloves and vests, but a unique moment when our skin is exposed to a lack of vitamin D, the cold wind and frost.

Il tempo oggi è impegnata non solo a cappelli, guanti e giubbotti, un momento unico in cui la nostra pelle è esposta a una carenza di vitamina D, il vento freddo e al gelo.

beautepacifique.com.au

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Skóra - zmiany przychodzące z wiekiem

Opublikowany 2014/10/13

Proces starzenia się skóry wynika z dwóch przyczyn : genetycznej i środowiskowej.

Zmiany w skórze starzejącej się widoczne są na ogół gołym okiem i mogą mieć różnorodny charakter. Głównie dochodzi do zmiany w grubości skóry i tkanki podskórnej, zwiększa się kruchość naczyń krwionośnych a co gorsze zwiększa się cykl powstania nowych komórek ( z 28 dni do 60 ) . Dochodzi do zaniku warstwy kolczystej i ziarnistej, zwiększa się przyrost warstwy rogowej czterokrotnie, co wpływa negatywnie na skórę. Włókna kolagenowe ulegają rozciągnięciu, spada elastyczność skóry, spadają komórki Langerhansa  powodując osłabienia systemu immunologicznego skóry, zwiększa się podatność na podrażnienia i rozwój zmian nowotworowych. Wszystkie te zmiany są zazwyczaj nieodwracalne, możemy jednak poprzez właściwe postępowanie je opóźnić. 

weekendowo.pl

Przeczytaj pozostałą część wpisu »